Diody

Koupit!

Cena: 540.00 Kč
Množství:
tisk
SVÍTILNY » Tritium

2200 Tritium přívěsek - zelený

150

Trvale svítící přívěsek - lze použít jako nouzové světlo, pro jednoduché označení předmětů i osob na krátší vzdálenost. Uchycení pomocí ocelového lanka se šroubovacím zámkem.

Celková délka přívěsku (bez úchytu): 40.0mm
Délka svítivé části: 22.5mm
Celkový průměr: 10.0mm
Svítivost: <17,0 GBq
Výrobce: Firefly

Pro použití nejsou potřeba žádné baterie, nebo nasvícení. Přívěsek vydrží svítít nepřetržitě déle než 10 let i v naprosté tmě! Přívěsek je možné používat při teplotách -40°C do +80°C na suchu i ve vodě. Samotné tritium se dále používá např. na miřidlech zbraníl , nově i v drahých náramkových hodinkách Smith & Wesson , apod.. Detailnější informace např. na Wikipedii.

Zdrojem světla je GTLS (Gaseous Tritium Light Source) zatavená průhledná kapsle s tritiovým plynem, potažená fosforeskujícím povlakem. Pozvolný rozpad tritia způsobuje trvalou iluminaci povlaku. Maximální radioaktivita: <17,0 GBq

Poločas rozpadu tritia je kolem 12 let.

Přívěsky se dělají v 10 barvách svitu, nejjasnější je zelená, např. modrá je pouze 62% zelené.

Poznámka: Je možné dodat i ostatní barvy (bílou, žlutou, oranžovou, růžovou, červenou, ledově modrou, modrou, fialovou). Cena je u všech stejná jako u zelené, dodání však trvá delší dobu (zhruba +10 dní). Jde o individuální objednání, takže pouze po platbě předem.


80
90
135
« zpět